podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl
reklama

Nikaragua - wiza, ambasady, przepisy

Managua     
nikaragua
Nikaragua - podróże doNikaraguiNikaragua - mapa krajuNikaragua - spis artykułów i galeriiNikaragua - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeNikaragua - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaNikaragua - szczepienia, zdrowie, poradyNikaragua - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EURONikaragua - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCONikaragua - przewodniki, mapy, atlasy
Wiza, przepisy wjazdowe
Obywatele RP nie są objęci obowiązkiem wizowym przy przejeździe tranzytem i pobycie nie przekraczającym 90 dni. Paszport winien być ważny mini­mum 6 miesięcy od daty wjazdu. Przekraczając granicę, należy okazać bilet powrotny lub umożliwiający kontynuację podróży, a także mieć 500 USD w gotówce. Turyści podróżujący samo­lotem powinni pamiętać, że obowiązuje opłata lotniskowa przy wyjeździe w wysokości 32 USD od osoby. Podróżujący lądem obowiązani są do wniesienia opłaty wjazdowej w wysokości 7 USD, a przed opuszczeniem kraju muszą wnieść opłatę w wysokości 2 USD od osoby w godzinach 7.00–17.00 i 4 USD w godzinach 17.00–7.00. Dodatkowo od każdej osoby pobierany jest podatek turystyczny i migracyjny, który łącznie wynosi 7 USD, jeżeli przekroczenie granicy następuje od poniedziałku do piątku, a 9 USD – w soboty i niedziele
Informacje dla kierowców
Polskie i międzynarodowe prawo jazdy nie jest honorowane, należy wystąpić do policji drogowej o wydanie stosownego zezwolenia na prowadzenie pojazdów.
Podróżowanie po kraju
Nie ma ograniczeń.
Przepisy celne
Brak szczególnych regulacji dotyczących wwożenia i wywożenia pieniędzy. Nie ma restrykcji celnych, które odbiegałyby od powszechnie przyjętych standardów.

Bezpieczeństwo
Nikaragua jest najbezpieczniejszym państwem w Ameryce Środkowej, zaleca się jednak stosowanie zdroworozsądkowych zasad bezpieczeństwa.
Przydatne informacje
· Warto przejrzeć oficjalną stronę Instytutu Turystyki www.intur.gob.ni
· Na walutę miejscową wymienić można jedynie dolary amerykańskie.
· W Polsce nie ma przedstawicielstwa dyplomatyczno-konsularnego Nikaragui.
Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Polskie placówki dyplomatyczne
Brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w San José (Kostaryka) akredytowany jest również w Republice Nikaragui.
Przedstawicielstwa dyplomatyczne akredytowane w Polsce (lub najbliższe)
Ambasada Republiki Nikaragui
Joachim-Karnatz-Allee 45, 2. OG.
D-10557 Berlin
tel. (0-0 49 302) 206 4380
fax: (0-0 49 302) 248 7891
e-mail: embajada.berlin@embanic.de